Cilt yenileme ve cilt gençleştirme için kullanılan yöntemler arasında lazer sistemleri son yıllarda sıkça tercih edilmektedir. Bu amaçla ablatif yani soyucu lazerler ve nonablatif cilt yenileme lazerleri ve fraksiyonel lazerler kullanılmaktadır.

Nonablatif deri yenilenmesi oldukça yeni bir konsept olup, görünür bir epidermal hasar oluşturmadan yani cilt soyulmadan dermal yeniden yapılanmayı hedeflemektedir. Nonablatif cilt yenileme tedavisinin en önemli çekici yanı tedavi sonrası sosyal hayatı kısıtlamamasıdır ki bu da son derece güvenli ve minimal invazif bir işlem arayan insanlar için bu tekniği ideal hale getirmektedir. Cilt yenileme, kırışıklık, akne izleri, sivilce izleri, geniş gözenekler, gevşek ve cansız derinin düzenlenmesinde, çatlaklarda başarıyla kullanılmaktadır.

İşlem nasıl yapılır?

Lokal anestezik kremlerle uygulama alanında anestezi sağlandıktan sonra işlem her hasta için hekim tarafından ayrı olarak belirlenen uygun doz ve seanslarda yapılmaktadır. Uygulama 2-4 haafta arayla 3-4 seans veya daha fazla olabilir.

İşlem sonrası beklenen sonuçlar nelerdir?

Uygulanan lazer tipine göre değişen Deride parlama, aydınlanma, ince kırışıklıklarda kaybolma, renk tonu düzensizliklerinin giderilmesi, gözeneklerde küçülme akne ve cerrahi izlerde azalma, deride sıkılaşma izlenmektedir.

Lazerle cilt yenileme hakkında ayrıntılı bilgi ve Dermatolog Uzm. Dr. Nagihan Sahillioğlu ile online canlı video konsültasyon için dilerseniz linkteki form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz: https://forms.gle/UsDL2XaLGwtMPnLu6


Diğer Uygulamalar

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası sayfasımızı ziyaret edebilirsiniz.