Göz kapağına altın ağırlık uygulaması, üst göz kapağının kapanmaması halinde yapılır. Üst göz kapağının kapanmaması yüz felcine bağlıdır. Üst kapağın tam kapanmaması, gözde kurumaya yol açar. Kuruma sonucu korneada (gözün en önündeki şeffaf tabaka) yaralar açılabilir ve görme kaybı izlenebilir. Yüz felci geçici veya kalıcı olabilir. Bells felci denen ve genellikle soğuktan olan tipinde 6 ay gibi bir süre içinde yüz felci kendiliğinden geçer. Örneğin bazı tümör ameliyatlarından sonra kalıcı felçlerle karşılaşılabilinir. Yüz felcinin kalıcı olması durumunda, üst göz kapaklarının ilave ağırlığın yardımıyla kapanma fonksiyonunu kazanması amacıyla, üst kapak cildinin altına bir plak yerleştirilir. Yüz felcinde gözü korumaya yönelik yapılan işlemler arasında üst göz kapağına altın ağırlık uygulaması hem fonksiyonel hem de estetik açıdan başarılı sonuçlar vermektedir. Üst göz kapağına lokal anestezi uygulanılarak gerçekleştirilen operasyon 15 dk. sürer. Göz bandajlanmaz, ince bir bant yapıştırılır. Bant, ertesi gün çıkartılır. Operasyon sonrası dikişler 10 gün sonra alınır. Hasta dikişler alındıktan sonra işe dönebilir. Operasyon sonrası hastanın günlük hayatını zorlaştıran sorunların ortadan kaldırılmasının yanı sıra operasyonun hastalarda yarattığı güzel değişim de mutluluk sebebidir.

Göz kapağı altın implant uygulaması ve Op. Dr İskender Alkın Solmaz ile online canlı video konsültasyon için dilerseniz linkteki form aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz: https://forms.gle/UsDL2XaLGwtMPnLu6


Diğer Uygulamalar

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikası sayfasımızı ziyaret edebilirsiniz.